• Kasım 14, 2020

  Köpekler Kaç Yıl Yaşar?

  Köpeklerin ne kadar yaşadığı ve ömürlerinin kaç yıl olduğuna dair kesin bir tahminde bulunmak zordur. Köpekler Kaç Yıl Yaşar? sorusunun cevabı net değildir. Köpeğin yaşam ömrünü belirleyen genetik yapısı, ırkı, aile suyu yaşam standardı gibi birçok faktör vardır. Bulunduğu çevre, beslenme düzeni ve ağzı ilaç gibi birçok unsur köpeğin yaşam süresini etkiler, bazıları ortalama ömürleri neden çok daha uzun süre yaşayabilir.

  Köpekler Kaç Yıl Yaşar
 • Kasım 14, 2020

  Kedilerde Depresyon

  Kedi en hassas canlılar arasında ilk sırada yer alır yapısından dolayı çevresinde yaşanan tüm değişimlerden oldukça kolay etkilenir. Ve bu etkilenmeleri hareketleriyle ortaya koyar ve sorunlarını anlatabilir. Kedilerde depresyon belirtileri arasında saklanma ve kaçma duygusu ilk sırada yer alır. Her zaman cana yakınlığından daha fazla çekingen olur ve korkma duygusu artar. Strese bağlı olarak salgılanan hormonlar midesini rahatsız ettiği için hassas bir hale gelir ve kusma problemi yaşar.  Ve sürekli etrafı yalama isteği ile anlatmaya çalışır.

  Kedilerde Depresyon Belirtileri
 • Ekim 20, 2020

  Aile içine bir köpek getirmeden önce, köpeğe nasıl bakılacağını bilmek ve ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Bakımı, yemesi, barınması, sağlık işlemleri, oyunu gibi birçok iş, evde köpek bakımı içinde yapılması gereken işlemlerin bazılarıdır. Evde bir köpeğe bakmak, aynı zamanda bol oyun süresine, bol egzersiz yapmaya ve zihni sağlıklı tutma anlamını taşır. Evcil de olsa bir köpeğe bakmak, büyük sorumluluk gerektirir ve bir köpek aile içine sokulduğu andan itibaren, evin bir üyesi olup sevgiye ve güven bağı kurmaya ihtiyaç duyar.

  köpek kuru mama, köpek yaş mama, köpek bakım ürünleri, köpek oyuncakları
 • Ekim 20, 2020

  Evinizde bir kediniz varsa ve evde kedi bakımı gibi bir misyonu edinmişseniz, beslenmesinden taşımasına, yatacağı yerden, tuvaletine, pasaportuna, aşılarına kadar birçok farklı detayıyla da ilgilenmeniz gerekir. Bir kedinin bakımı, köpeklere göre çok daha az gibi görünse de ufak detaylarla ilgilenilmediğinde, çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Her kedi birbiriyle aynı olmaz ve yediği mamadan, içtiği suya, yatacağı yere kadar farklılık gösterebilir.

  kedi kuru mama, kedi yaş mama, kedi kumu, kedi oyuncakları
 • Haziran 17, 2020 PetBlog

  Köpeğin sağlıklı tüy ve deriye sahip olması cinsi ile direk bağlantılıdır, bir köpek sahibi hayvanının cinsine göre uygun olan yöntemleri tercih etmeli yanlış yöntem köpeğin zarar görmesine neden olur. Bir cins için uygulanan bakım yöntemi başka bir cins için uygun olmaz bu durumda köpeğin tüyleri ve derisi ciddi anlamda zarar görür.

  Köpeklerde Tüy ve Deri Bakımı
 • Haziran 18, 2020

  18 ila 25 derece arasında ki sıcaklık ve yüzde 75 ile 85 oranında ki nemi seven bit ve pireler bir köpeğin buna uygun olan vücudunu istila edebilir. Minik siyah canavarlar özellikle yaz aylarında köpek sahiplerinin korkulu rüyası halini alır. Genellikle başka bir hayvandan bulaşan bit ve pire hoplayarak başka bir canlının üzerine sıçrar, her canlıya da mikrop bulaştırır. Köpeği ısıran bit ve pire hayvanın kaşınmasına neden olur zamanla kaşıntı iyileştirilmezse tüylerin dökülmesine neden olur bu da kaçınılmaz son deri enfeksiyonu.

  Köpeklerde Bit ve Pire Temizliği Nasıl Yapılır?
 • Haziran 17, 2020 PetBlog

  Her kedi sahibinin zaman zaman karşılaştığı bir sorundur mamasını yemeyen kediler, kedinin mamasını yememesinin nedeninin mama mı yoksa kedinin herhangi bir hastalığından mı kaynaklandığını gözlemlemek gerek. Kedim neden mama yemiyor diye endişelenmeyin, evde kedi besleme konusunda tecrübeli biri kedinin mama yememe nedeninin mama beğenmeme, hastalık ya da geçici bir iştahsızlık olduğunu anlar ama henüz kediler konusunda acemi olan kedi sahibi tedirgin ve endişeli olur ve bir panik havasına bürünür.

  Kedim Neden Mama Yemiyor
 • Haziran 17, 2020 PetBlog

  Günün yarısından fazlasını uyuyarak geçiren minik dostumuz kediler yaz aylarında sıcaktan bunalır kış aylarında soğuktan üşürler ve en çok patileri ile karın bölgesinden üşüdükleri için çabuk hasta olurlar. Bu nedenle yazın onları sıcaktan kurtaracak ama kışın da üşütmeyecek bir yatak gerekir, kedilerin bacaklarında zaman zaman nasırlar olur bunun nedeni soğuktan korunma çabasıdır bunun için kış aylarında üşümeyecekleri elyaf bir yatak seçilebilir. Ama çok sıcakta da kediler hasta olabilir bunun içinde kedinin sıcaklığını 10 derece düşürebilen özelliğe sahip bir soğutucu mat ürünü alınmalıdır.

  Kedi Yatağı Nasıl Olmalı
 • Haziran 17, 2020 PetBlog

  Kedi sahiplenirken hiç kimse nasıl bir kum kullanması gerektiği konusunda düşünmez ama zaman içerisinde kedi kumu seçimi en zor ve kafa yoran mesele haline gelir. İnsanoğlunun var oluşu ile başlayan insan ve kedi arasında ki dostluk evlerde yaşanmaya başladığından bu yana kedi sahiplerinin problemi haline gelen kedi kumu konusunda önemli ilerlemeler yaşandı. Birden fazla seçenek ile artık kedi kumu seçmek kolay doğal, kristal ya da bentonit kedi kumlarından biri hem sizin hem de kedinizin ihtiyaçlarına cevap verecektir.

   

  Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
 • Şubat 03, 2020

  balık bakımı, kuş bakımı, kuş besenmesi, kuş vitamin, kuş yemi, balık yemi, balık akvaryum bakımı, akvaryum ürünleri, kuş kafesi, kuş aksesuarları