• Şubat 04, 2021

  Pek çok evcil hayvan türüne göre daha zahmetsiz görünen akvaryum balıkları, hayvan beslemek ve fazla uğraşmak istemeyenlerin öncelikli tercih sebebidir. Daha zahmetsiz görünen denilse de aslında sandığınız gibi sadece yemini vermekle evde balık beslemek pek mümkün değil.

  Evde Balık Beslemek
 • Şubat 04, 2021

  Evcil hayvan ürünleri satan birçok petshop sitesinde yüzlerce farklı çeşit kedi maması listelenmektedir. Kedi mamaları dostlarımızın sağlıklı ve doğru beslenmesini sağlarken bazı kedi mamaları ise sağlığını tehlikeye sokmaktadır! En iyi kedi mamaları ve markalarını sıraladığımız yazımızda en çok tercih edilen ve veteriner hekimler tarafından önerilen kedi mamalarını sizler için listeledik.

  En İyi Kedi Mamaları
 • Şubat 04, 2021

  Bu nedenle en iyi köpek mamaları onun ihtiyaçlarına en doğru yanıt verecek olanlardır. Sitemiz üzerinden farklı kriterler doğrultusunda filtreleme yapabilir ve köpeğinizin sağlığı için gerekli olan tüm besinleri aldığından emin olabilirsiniz.

  En İyi Köpek Mamaları
 • Aralık 14, 2020 PetBlog

  Köpeklerde hastalık belirtileri fark edilip derhal bir veterinere götürülürse erken teşhis ve muayene ile dostumuzun iyileşme şansı artmış olur. Hatta belki de hayatını kurtarabiliriz. Semptomları bilmek adına köpeklerde çok görülen hastalıklar hakkında bilgi edinmek gerekebilir.

  köpek kuru mama, köpek yaş mama, köpek bakım ürünleri, köpek oyuncakları
 • Aralık 14, 2020 PetBlog

  Kedilerde hastalık belirtileri köpeklerde olduğu kadar kolay anlaşılmayabilir. Çünkü patili dostlarımız hasta olduklarının anlaşılmasını istemezler. Bu yüzden de davranışlarından hasta olduğunu, bir sıkıntısı olduğunu anlamamız oldukça zor olacaktır.

  kedi kuru mama, kedi yaş mama, kedi kumu, kedi oyuncakları, kedi maltı
 • Kasım 14, 2020

  Köpekler Kaç Yıl Yaşar?

  Köpeklerin ne kadar yaşadığı ve ömürlerinin kaç yıl olduğuna dair kesin bir tahminde bulunmak zordur. Köpekler Kaç Yıl Yaşar? sorusunun cevabı net değildir. Köpeğin yaşam ömrünü belirleyen genetik yapısı, ırkı, aile suyu yaşam standardı gibi birçok faktör vardır. Bulunduğu çevre, beslenme düzeni ve ağzı ilaç gibi birçok unsur köpeğin yaşam süresini etkiler, bazıları ortalama ömürleri neden çok daha uzun süre yaşayabilir.

  Köpekler Kaç Yıl Yaşar
 • Kasım 14, 2020

  Kedilerde Depresyon

  Kedi en hassas canlılar arasında ilk sırada yer alır yapısından dolayı çevresinde yaşanan tüm değişimlerden oldukça kolay etkilenir. Ve bu etkilenmeleri hareketleriyle ortaya koyar ve sorunlarını anlatabilir. Kedilerde depresyon belirtileri arasında saklanma ve kaçma duygusu ilk sırada yer alır. Her zaman cana yakınlığından daha fazla çekingen olur ve korkma duygusu artar. Strese bağlı olarak salgılanan hormonlar midesini rahatsız ettiği için hassas bir hale gelir ve kusma problemi yaşar.  Ve sürekli etrafı yalama isteği ile anlatmaya çalışır.

  Kedilerde Depresyon Belirtileri
 • Ekim 20, 2020

  Aile içine bir köpek getirmeden önce, köpeğe nasıl bakılacağını bilmek ve ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Bakımı, yemesi, barınması, sağlık işlemleri, oyunu gibi birçok iş, evde köpek bakımı içinde yapılması gereken işlemlerin bazılarıdır. Evde bir köpeğe bakmak, aynı zamanda bol oyun süresine, bol egzersiz yapmaya ve zihni sağlıklı tutma anlamını taşır. Evcil de olsa bir köpeğe bakmak, büyük sorumluluk gerektirir ve bir köpek aile içine sokulduğu andan itibaren, evin bir üyesi olup sevgiye ve güven bağı kurmaya ihtiyaç duyar.

  köpek kuru mama, köpek yaş mama, köpek bakım ürünleri, köpek oyuncakları
 • Ekim 20, 2020

  Evinizde bir kediniz varsa ve evde kedi bakımı gibi bir misyonu edinmişseniz, beslenmesinden taşımasına, yatacağı yerden, tuvaletine, pasaportuna, aşılarına kadar birçok farklı detayıyla da ilgilenmeniz gerekir. Bir kedinin bakımı, köpeklere göre çok daha az gibi görünse de ufak detaylarla ilgilenilmediğinde, çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Her kedi birbiriyle aynı olmaz ve yediği mamadan, içtiği suya, yatacağı yere kadar farklılık gösterebilir.

  kedi kuru mama, kedi yaş mama, kedi kumu, kedi oyuncakları
 • Haziran 17, 2020 PetBlog

  Köpeğin sağlıklı tüy ve deriye sahip olması cinsi ile direk bağlantılıdır, bir köpek sahibi hayvanının cinsine göre uygun olan yöntemleri tercih etmeli yanlış yöntem köpeğin zarar görmesine neden olur. Bir cins için uygulanan bakım yöntemi başka bir cins için uygun olmaz bu durumda köpeğin tüyleri ve derisi ciddi anlamda zarar görür.

  Köpeklerde Tüy ve Deri Bakımı